Co to wszywka alkoholowa i jak działa?

Ludzka natura jest bardzo komplikowana. Jeden w problemach sięga po rozwiązania, drugi zaś po alkohol. Oczywiście konsekwencje są tak samo różne, jak różne są działania. Niestety efekt jest taki, że coraz więcej osób cierpi na alkoholizm.

Jak leczyć alkoholizm?

Sposobów jest kilka. Przede wszystkim terapia, ale czasami nie da się uniknąć leków, by rzeczywiście leczenie było skuteczne. Od lat już bardzo znanym lekiem na alkoholizm jest esperal. To wszywka, która ma za zadanie doprowadzić do tego, by alkoholik przestał pić. Sporo informacji na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.esperal-warszawa.com.pl/

Co to takiego?

Jest to lek wszyty pod skórę. Jego działanie uwalnia się do organizmu po wypiciu alkoholu. Za zadanie ma doprowadzenie do tego, żeby alkoholik nie chciał więcej sięgać po napoje procentowe. Jego działanie kojarzy się z mało ciekawym kacem, który pojawia się po wypiciu nadmiaru alkoholu. Wszywka powoduje bowiem bardzo nieprzyjemne działanie jak zawroty głowy, nudności, kołatanie serca, uderzenia gorąca, suchość w ustach czy bóle głowy. To też efekty kaca, jednak w jego przypadku wystarczy od nowa się napić, żeby te objawy ustąpiły, natomiast w przypadku leku, są one zwiększone właśnie przez wypicie alkoholu. Dlatego lek ma powodować, żeby osoba uzależniona tak bardzo nie chciała mieć podobnego samopoczucia, że zdecyduje się zrezygnować z picia.

Alkoholizm jest bardzo trudny do wyleczenia, a trudniejszy do wytrwania z abstynencji do końca życia, dlatego wszywka jest w tym przypadku bardzo pomocna. Dla wielu osób sama terapia i praca w grupach Anonimowych Alkoholików jest wystarczająco skuteczna jednak nie dla wszystkich. W takich przypadkach leki są bardzo przydatne, zaś świadomość posiadania wszywki powoduje, że łatwiej jest wytrwać w abstynencji. Wszywka alkoholowa umieszczona jest pod skórą i cały czas tam jest, nawet, gdy ktoś przestał pić.

Obecnie metody leczenia w nurcie awersyjnym sa traktowane jako tryb drugiego wyboru. Jednak udowodniono działanie ośrodkowe Disulfiramu, które polega na redukcji głodu alkoholowego, więc podawanie Disulfiramu nabrało innego sensu i tłumaczy to jego skuteczność.